Pek çok farklı alanlarda bulunan ticari işletmelerin neredeyse tamamı birbirinden farklı mimari dizanylara sahiptirler. Hal böyle olunca da yapıların içerisinde mevcut bulunan açık alanların özellikleri de ha keza çeşitlidir. Bu durum tüm açık alanlarda aynı otomatik tente modellerinin kullanılmasını mümkün kılamamaktadır. Bu tarz farkı nedeni ile tentelerin en temelde tasarlanmış olan görselleri ve renk uyumu hususndan kaynaklı şekilleri birbirleri ile aynı görünseler bile muhteviyatında barındırdıkları teknolojiler birbirlerinden çok ta farklı olması işlevsellik ve fiyatları ile de başlantılı olacak biçimde doğal olarak karşılanmaktadır.

Windowsan Otomatik Tente Türleri :

Katlanır kollu tenteler: İstenilen ölçülerde imal edilebilen ; sıklıkla balkon, teras ve bahçeler için uygun fiyatlı tercih edilen tente türlerindendir.

Eğim açısı ayarlanabilen tenteler : Açılma eğimini kullanıcının arzu ettiği şekilde ayarlayabileceği bir mekanik yapıya haiz olan tente modelleridir.
El yordamı ile manuel şekilde mafsallı olarak çevirme kolu vasıtası ile, tentenin açısını ayarlayabilir, güneşe göre dilediğiniz eğimi verebilirsiniz.

Spotlu Tente Modelleri : Otomatik Tente sistemine aydınlatma spotu gömülü olarak imal edilen tente çeşitidir. Pek çok mekanda aynı zamanda aydınlatmayı da oldukça şık bir şekilde barındırmaktadır.

Körüklü tenteler : Bu biçimdeki tenteler içerisindeki körük yardımı ile yandan gelen güneş ışınlarını da engelleyebilir fonksiyonuna sahip olarak aynı zamanda tercih edilen şekilde ayarlanabilir.

Tek taraf tente : Sade bir şekli olan iki profilin üzerine oturtularak elde edilen tek tarafı açılan tente tipleridir.

Çift taraflı tenteler : Bu tente modelleri ise sabit bir ayak sistemi üzerine imal edilen, her iki tarafa da arzu edilmesi halinde açılabilen tente modelidir. Tekerlekli ayak mekanizması sayesinde mekanlar için oldukça pratik bir biçimde hareket kabiliyeti bulunan ve bu sayede taşınabilen modelleri de üretilmektedir.

Sabit tente tipleri : Kullanılması düşünülen açık mekanın üzerini etraflıca kapatabilecek ve bu sayede sabitlenerek açılıp kapanma özelliği içermeyen tente modelleridir. Sıklıkla sabit yapıya haiz cafe gibi açık mekânlarda tercih edilir.

Manuel tenteler:  El marifeti ile işlevini sağlayan yani açılıp kapanabilen her çeşit tente türlerine denir.

Motorlu tenteler:  Buton ya da kumanda sayesinde açılıp kapanabilen otomatik tente çeşitlerinde Windowsan, elektrik tahriki vasıtası ile çalışan motorlu tente kullanımı esnasında, tentelerin proje aşaması içerisinde imal yapısına son derece dikkat edilmesi önemli olan unsur tentelerin ileri geri yönde konum değiştirmesini sağlayan pistonr ve makaslarıdır. Piyasada daha çok tercih pistonlu tentelerden yana olmakla beraber daha uzun ömürlü olmaları ile sessiz çalışabilme avantajı konusunda fiyat performans olarak diğerlerine nazaran bir tık daha önde olarak tercih edilir.

https://windowsan.com/otomatik-tente/